Okno oddymiające

Okno oddymiające

Okno oddymiające – Firma ALFA-SYSTEM specjalizuje się w produkcji okien do systemów oddymiania.
System okien oddymiających działa na zasadzie współpracy elektrycznych napędów z oknami oddymiającymi  umieszczonymi albo w dachu budynku (okna oddymiające dachowe), albo w jego ścianach (okna oddymiające ścienne). System oddymiania uaktywnia się dzięki zintegrowanej czujce dymu lub po naciśnięciu specjalnego przycisku oddymiania.

Okna i klapy oddymiające mają za zadanie umożliwić płynny przepływ dymu i trujących gazów, z obszarów dotkniętych pożarem na zewnątrz obiektu. W związku z tym, orientacja zagrożonych ludzi w poszukiwaniu wyjść ewakuacyjnych staje się znacznie ułatwiona, co znacząco zmniejsza, zwykle panujące w takich sytuacjach chaos i panikę. Zastosowanie systemu oddymiającego w dużym stopniu przyczynia się do szybkości i powodzenia akcji gaśniczej przeprowadzanej przez Straż Pożarną, bowiem klarowność powietrza, bez ograniczającego widoczność dymu umożliwia szybką lokalizację źródła pożaru i skuteczne zapobieganie jego rozprzestrzeniania się.

okno-oddymiajace

Oferowane przez nas okna oddymiające wyposażone są w napęd elektryczny (łańcuchowy lub zębatkowy), zamontowany na specjalnej konstrukcji wykonanej z profili aluminiowych. Dobieramy odpowiednie wymiary skrzydła, system z którego ma zostać wykonane okno, typ ramy, rodzaj szyby i parametry napędu. Produkcję realizujemy w oparciu o aluminiowe profile okienne, takich producentów jak: Schüco, Reynaers, Sapa, Aluprof i inne.

Do konkretnych profili dobierane są konsole umożliwiające montaż odpowiednich napędów, co minimalizuje utrudnienia związane z ich przystosowaniem do konkretnego systemu.

Dla każdego okno oddymiające –  przeprowadzane są stosowne obliczenia czynnej powierzchni oddymiania, pozwalające na odpowiednią i przede wszystkim, indywidualną specyfikację okien oddymiających.

Indywidualnie określa się wymiary skrzydła, typ ramy, rodzaj szyby, właściwy napęd oraz miejsce i sposób jego montażu.

okna-oddymiajace-konfiguracja

Ponadto systemy oddymiania można opcjonalnie wyposażyć w dodatkowe elementy zwiększające użyteczność systemu, takie jak np. automatyka pogodowa, która steruje oknami i klapami oddymiającymi, zamykając je w momencie niekorzystnych warunków atmosferycznych (silny wiatr, deszcz), czy też zintegrowanie otworów oddymiających z systemem przeciwpożarowym lub systemem automatyki budynku BMS.

Znacznym udogodnieniem może być możliwość programowania czasowego przewietrzania pomieszczeń, pozwalająca na okresowe zamykanie i otwieranie się okien czy klap.

Systemy oddymiania

Zobacz realizacje

Blog ekspercki

Jak oświetlenie awaryjne może uratować życie? Znaczenie oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego

W obliczu nieoczekiwanych sytuacji kryzysowych, takich jak pożar czy zanik napięcia, istnieje jeden bohater, którego często nie doceniamy – oświetlenie awaryjne. To ciche strażnik bezpieczeństwa, które prowadzi nas przez mrok do bezpiecznego schronienia. W naszym najnowszym artykule zgłębiamy nieocenioną rolę oświetlenia awaryjnego i ewakuacyjnego, ukazując, jak może ono uratować życie, gdy wszystko inne zawodzi. Dowiedz się, dlaczego każdy budynek powinien być wyposażony w te życiodajne systemy i jak nowoczesne technologie, takie jak LED, rewolucjonizują ich efektywność. Bezpieczeństwo zaczyna się od właściwego oświetlenia – niech ten artykuł będzie Twoim przewodnikiem po świecie, w którym światło prowadzi do bezpieczeństwa.

systemy oddymiania

KONTAKT