Systemy sygnalizacji pożarowej

Systemy sygnalizacji pożarowej

Alfa-System > Zabezpieczenia przeciwpożarowe > Systemy sygnalizacji pożarowej

Systemy sygnalizacji pożarowej

SSP są to Systemy Sygnalizacji Pożaru. Tworzą one instalację o danej konfiguracji, która ma za zadanie wykrywać pożar, następnie zainicjować alarm oraz w sposób automatyczny powiadomić jednostki straży pożarnej. Możliwa także jest inna konfiguracja, jednak jej głównym celem jest zmniejszenie skutków pożaru.

Sygnalizacja pożaru

Fundamentalnym zadaniem Systemu Sygnalizacji Pożaru jest natychmiastowe oraz bezbłędne wykrywanie pożaru, który powstał, tak, by nie miał on możliwości się rozwinąć oraz osiągnąć rozmiarów trudnych do opanowania. Dzięki takiemu działaniu zyska się czas na wykonanie ewakuacji ludzi oraz efektywną ochronę wartości, które znajdują się w obiekcie.

Zastosowanie w BMS inteligentnych budynków

Systemy pożarowe, jakie posiadamy w swojej ofercie, pozwalają integrować, nadzorować oraz sterować działaniami kolejnych systemów bezpieczeństwa. Stają się one nieodłącznym elementem systemu BMS inteligentnych budynków (BMS – System Zarządzania Budynkiem, ang. Building Management System).

 

Firma Alfa System oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę instalacji systemów sygnalizacji pożaru.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować każdy z etapów wdrożenia SSP:

  • sporządzenie projektu,
  • zapewnienie urządzeń,
  • montaż system,
  • zintegrowanie z systemami bezpieczeństwa obiektu,
  • wdrożenie oraz przeszkolenie pracowników

 

Przy instalacjach Systemów Sygnalizacji Pożaru używamy urządzeń największych producentów na rynku, np. D+H, ARITECH czy POLON-ALFA.

Zobacz realizacje

Blog ekspercki

Klapy dymowe – nieocenione w ochronie przeciwpożarowej

W świecie nowoczesnej architektury każdy element ma swoje przeznaczenie. Często są to funkcje nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne i służące bezpieczeństwu. Jednym z takich elementów są klapy dymowe, które pełnią kluczową rolę w systemie bezpieczeństwa budynku. Czy wiesz, jak działają i dlaczego są tak ważne?

systemy oddymiania

KONTAKT