Systemy sygnalizacji pożarowej

Systemy sygnalizacji pożarowej

Alfa-System > Zabezpieczenia przeciwpożarowe > Systemy sygnalizacji pożarowej

Systemy sygnalizacji pożarowej

SSP są to Systemy Sygnalizacji Pożaru. Tworzą one instalację o danej konfiguracji, która ma za zadanie wykrywać pożar, następnie zainicjować alarm oraz w sposób automatyczny powiadomić jednostki straży pożarnej. Możliwa także jest inna konfiguracja, jednak jej głównym celem jest zmniejszenie skutków pożaru.

Sygnalizacja pożaru

Fundamentalnym zadaniem Systemu Sygnalizacji Pożaru jest natychmiastowe oraz bezbłędne wykrywanie pożaru, który powstał, tak, by nie miał on możliwości się rozwinąć oraz osiągnąć rozmiarów trudnych do opanowania. Dzięki takiemu działaniu zyska się czas na wykonanie ewakuacji ludzi oraz efektywną ochronę wartości, które znajdują się w obiekcie.

Zastosowanie w BMS inteligentnych budynków

Systemy pożarowe, jakie posiadamy w swojej ofercie, pozwalają integrować, nadzorować oraz sterować działaniami kolejnych systemów bezpieczeństwa. Stają się one nieodłącznym elementem systemu BMS inteligentnych budynków (BMS – System Zarządzania Budynkiem, ang. Building Management System).

 

Firma Alfa System oferuje profesjonalną i kompleksową obsługę instalacji systemów sygnalizacji pożaru.

Wieloletnie doświadczenie pozwala nam realizować każdy z etapów wdrożenia SSP:

  • sporządzenie projektu,
  • zapewnienie urządzeń,
  • montaż system,
  • zintegrowanie z systemami bezpieczeństwa obiektu,
  • wdrożenie oraz przeszkolenie pracowników

 

Przy instalacjach Systemów Sygnalizacji Pożaru używamy urządzeń największych producentów na rynku, np. D+H, ARITECH czy POLON-ALFA.

Zobacz realizacje

Blog ekspercki

Ochrona przeciwpożarowa garaży wielostanowiskowych

Podziemne i naziemne garaże wielostanowiskowe są wyzwaniem dla architektów, nie tylko pod względem planowania i samego projektu, ale także ze względu na szereg aspektów dotyczących ochrony przeciwpożarowej. Każdy z nich należy traktować indywidualnie, aby zapewnić odpowiedni poziom zabezpieczeń ppoż. Biorąc pod uwagę ich lokalizację – sklepy wielkopowierzchniowe, przedsiębiorstwa, budynki mieszkalne oraz ilość osób z nich korzystających, ochrona przeciwpożarowa garażu jest jednym z ważniejszych elementów.

systemy oddymiania

KONTAKT