Wkładka cyfrowa HILOCK 2200 – zamiast klamek szyfrowych

Alfa-System > artykuły > Ewakuacja > Wkładka cyfrowa HILOCK 2200 – zamiast klamek szyfrowych

Wkładka cyfrowa HILOCK 2200 – zamiast klamek szyfrowych

Potrzeba bezpieczeństwa to jedna z podstawowych ludzkich wartości. Już wieki temu społeczności dbały o to, aby ich schronienie zapewniało im spokój. Obecnie również bezpieczeństwo jest jednym z naszych priorytetów. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi firma TELENOT, która stworzyła niestandardowy produkt – wkładkę cyfrową hilock 2200. Dzięki niej bezpieczeństwo użytkowników jest na wyciągnięcie… transpondera.

Zapewnienie bezpieczeństwa osób i mienia – niezależnie od branży i sektora – na przykład w prywatnych obiektach, małych i średnich firmach, sieciach sklepów i dyskontów, obiektach publicznych, centrach handlowych oraz w dużych przedsiębiorstwach jeszcze nigdy nie było takie proste. Dzięki wkładce cyfrowej hilock 2200 firmy TELENOT, możemy bezprzewodowo sterować drzwiami bez konieczności szukania odpowiedniego klucza. Takie rozwiązanie to nie tylko oszczędność czasu, ale również zapewnienie spokoju użytkownikom. Dzięki nowoczesnemu rozwiązaniu firmy TELENOT nie trzeba martwić się, że gdy zgubimy klucze, osoba nieuprawniona będzie mogła przekroczyć drzwi. Ważne jest również to, że intruz nie dorobi sobie kluczy, więc nieznajomi nie naruszą naszej prywatności.

 

Przy wyborze odpowiedniego zabezpieczenia obiektu, warto kierować się jakością produktu oraz wygodą użytkowania. Wkładka cyfrowa hilock 2200 firmy TELENOT łączy w sobie zarówno jedno i drugie. Dzięki rozwiązaniu hilock 2200 firmy TELENOT, które zastąpi nam wkładkę mechaniczną, umożliwiając bezprzewodowe sterowanie, możemy mieć pewność, że jesteśmy bezpieczni.

 

Praktyczne cechy wkładki

Nowe rozwiązanie firmy TELENOT wyróżnia się elektronicznym modułem klamki z wbudowanym czytnikiem RFID. Po odczytaniu uprawnionego transpondera następuje sprzężenie elektronicznego modułu klamki z wkładką. Następnie można otworzyć lub zamknąć wejście do budynku. Przy rozwiązaniu hilock 2200 firmy TELENOT wkładka wyposażona jest w diody LED. Ich czerwony kolor świadczy o tym, że osoba, która chce dostać się do środka nie ma na to zezwolenia, z kolei zielona oznacza akceptację.

Dopóki klamka jest przekręcona, wkładka jest sprzężona. 5 sekund po zwolnieniu gałki wejściowej następuje automatyczne odprzężenie wkładki. Dzięki temu do budynku zdąży wejść tylko osoba, która ma do tego uprawniania i nie trzeba się obawiać, że ktoś niepowołany naruszy naszą przestrzeń. Bardzo wydajna bateria wkładki wystarcza na około 10 000 – 15 000 aktywacji. Poprzez akustyczną i optyczną sygnalizację otrzymujemy informację, że bateria się rozładowuje. Ta sygnalizacja umożliwia wczesne zapobieganie całkowitemu rozładowaniu urządzenia, a zatem przeciwdziała zagrożeniu bezpieczeństwa domowników czy pracowników. Co istotne, od czasu zasygnalizowania wyczerpywania się baterii, użytkownik może jeszcze wykonać nawet do 1000 aktywacji.

Wkładka cyfrowa hilock 2200 firmy TELENOT wykonana jest z wysokiej jakości mosiądzu niklowanego. Stop ten jest trwały i odporny na korozję, więc to rozwiązanie na pewno posłuży nam przez bardzo wiele lat. Estetyka wkładki również jest godna pochwalenia, dzięki czemu może ona spełniać funkcje dekoracyjne.

 

Wkładka cyfrowa hilock 2200 firmy TELENOT nadaje się do zastosowania w drzwiach przeciwpożarowych – nie wymaga bowiem otworów montażowych. Warto także wspomnieć o możliwościach związanych z konfiguracją wkładek. Możemy wyróżnić wkładki połówkowe, które którą łączy się z elektronicznym modułem klamki, a także dwustronne, które można połączyć obustronnie z elektronicznym modułem klamki.

 

Nowoczesny produkt marki TELENOT funkcjonuje w dwóch trybach. Pierwszy z nich – tryb ISW – jest odpowiedzialny nie tylko za otwieranie i zamykanie drzwi, ale również służy do zazbrajania i rozbrajania instalacji sygnalizacji włamania. Działa on na zasadzie połączenia elektronicznego modułu klamki drogą radiową z transceiverem hilock 203, a tego z instalacją sygnalizacji włamania. Jest to niewątpliwie dużą zaletą urządzenia, ponieważ przyczynia się do zapewnienia bezpieczeństwa w budynku.

Na rynku dostępne są trzy wersje obudowy produktu Transceiver hilock 203: transceiver hilock 203 w obudowie K20 art. nr 100096000, transceiver hilock 203 z łączówką lutowniczą w obudowie K30 100096001 oraz transceiver hilock 203 z panelem LSA Plus w obudowie K30 100096002. Dodatkowo wkładka spełnia jednocześnie funkcje elementu blokującego i czytnika, czyli nie trzeba inwestować w akcesoria dodatkowe. Istotny jest również fakt, że w module klamki można zapisać do 96 transponderów awaryjnych.

 

W drugim trybie – stand-alone – wkładka cyfrowa nie jest połączona z centralą, a ustawienie wymaganych parametrów następuje za pomocą karty serwisowej. Korzystanie z wkładki jest naprawdę proste, wystarczy przytrzymać transponder przed czytnikiem. Kiedy dojdzie do sprzężenia można otwierać i zamykać skrzydło drzwi.

Niezależnie od wybranego trybu pracy zakup wkładek cyfrowych hilock 2200 firmy TELENOT nie wymaga wymiany drzwi, ponieważ nie potrzebują one oprzewodowania.